3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Date:

Share post:

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v okamžiku, kdy se cena energií začala drát ke svým rekordním hodnotám. I když je naším zbožným přáním, aby znovu klesly k předválečným částkám, podle analytiků se musíme seznámit s novým standardem – energie už levnější nebudou. A tak si osvojte několik tipů, jak na nich v domácnosti ušetřit.

1. Využívejte kuchyňské spotřebiče na maximum

Domácí kuchyňské spotřebiče jsou nedílnou součástí kuchyňských koutů. Jen v málokteré domácnosti se však využívají na maximum, a to je škoda. Když totiž ohříváme vodu v rychlovarné konvici nebo jídlo v mikrovlnné troubě místo toho, abychom zapínali sklokeramickou desku, nejen, že tím využijeme naplno jejich potenciál, ale také ve výsledku ušetříme.

Vaření vody v rychlovarné konvici stejně jako ohřívání pokrmů v mikrovlnce je rychlejší a efektivnější. V porovnání s dlouhým nahříváním plotýnky mluvíme také o ekonomičtějším řešení.

2. Vytahujte nabíječky a spotřebiče ze zásuvek

Stále si nemůžete zvyknout na větší využívání kuchyňských spotřebičů? Nevadí. Pokud je však nepoužíváte příliš často, vytáhněte je ze zásuvky. I když je nezapnete, přesto „kradou” energii a „syslí” si ji tam někde uvnitř sebe.

Podobné je to s nabíječkami od tabletů, notebooků nebo mobilních telefonů. Drtivá většina uživatelů telefonu si svůj mobil nabíjí přes noc, po vypojení však nabíječka zůstává zapojená v elektrické zásuvce. I když neudržuje telefon při životě, přesto čerpá energii, která vás něco stojí.

3. Rychlejší vaření s pokličkou

I když vám v mysli zůstává půjčka online, která vám pomáhá v případě finanční tísně, na energiích ušetříte také efektivním vařením. Poklička je v případě vaření těstovin, omáček nebo polévek tím nejlepším kamarádem. Udržuje páru uvnitř a jídlo je hotové daleko rychleji. Energie se tedy nevyčerpá tolik, což se pozitivně odrazí na účtech za elektřinu.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...