Jak do malého prostoru stylově vtěsnat kuchyni s velkou pracovní plochou, ostrůvkem a jídelní stůl pro 6 lidí

Date:

Share post:

K interiéru bytu jsme se dostali v momentě, kdy si jej klient koupil v developerském projektu. Museli jsme si poradit se stávajícími prvky interiéru, které pro nás byly neměnné – dispozice, nášlapné vrstvy podlah, interiérové ​​a vstupní dveře a další. Zrealizovalo se několik drobných stavebních úprav – úprava pozic světel, rozvody zásuvek v kuchyňském koutě a nová sádrokartonová stěna za televizí v obývacím pokoji.

Klienti si přáli moderní interiér s prvky industriálního stylu. Zamilovali se do tmavého nábytku a cihlového obkladu. I když plocha obývacího pokoje o rozloze 27 m2 není příliš velká, požadavky zněly jasně: kuchyň s velkou pracovní plochou, ostrůvkem a barovým sezením, jídelní stůl pro šest lidí a rozkládací pohovka.

Museli jsme tedy do malého prostoru vtěsnat prostorově náročné prvky. To se mohlo povést jedině s nábytkem na míru. Kuchyňská linka, která přechází přes vysoké moduly do sedací lavice k jídelnímu stolu, využívá prostor na maximum.

Kuchyňská linka nabízí pracovní plochu ve tvaru L, dva vysoké moduly s volně stojící lednicí i ostrůvek, který slouží nejen jako pracovní plocha, ale také jako vyvýšený bar se zajímavě členěnými policemi. Industriální styl se promítá do interiéru černým nábytkem v kombinaci s červeným cihlovým obkladem, dřevem s boulími, černými světly a kovovými detaily.

Obývací pokoj se žlutým gaučem a cihlovou stěnou
Industriální styl se promítá do interiéru černým nábytkem v kombinaci s červeným cihlovým obkladem a dřevem. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Naopak zádveří tohoto bytu je prostorově poměrně velkorysé a nabídlo nám možnost vytvořit „nábytkovou“ komoru, do které se vejdou i dvě kola a přitom zůstávají zcela skrytá. Rohový vstupní prostor je propojen s nízkou černou skříňkou na boty, která přechází do velkého úložného prostoru. Pro optické zvětšení prostoru je zde umístěno vysoké zrcadlo.

Industriální L kuchyně v černohnědé
Ostrůvek slouží nejen jako pracovní plocha, ale také jako vyvýšený bar se zajímavě členěnými policemi. Zdroj: Ing. arch. Barbora Jozová

Nábytek je vyroben z lamina s milimetrovou ABS hranou. Úchytky nábytku jsou tvořeny skrytými kovovými lištami nebo se nábytek otevírá push systémem, bez úchytek. Jídelní stůl tvoří masivní dřevo s kovovou podnoží. Z na první pohled obyčejného developerského projektu se podařilo vytvořit osobitý interiér s výraznými prvky a přitom příjemnou a útulnou atmosférou.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...