V tomto moderním loftu najdete spoustu světla, málo dveří a ložnici na místě, které byste si (asi) nevybrali

Date:

Share post:

Čtyřčlenná rodina, kterou tvoří i dvě malé ratolesti, našla před čtyřmi lety v této krásné nemovitosti přechodný domov. Jeho atmosféru si však zamilovali natolik, že se vynořila otázka – zůstat nebo jít podle plánu a posunout se dál?

Rozloha: 120 m2, 3 + kk

Mia, majitelka této zajímavé nemovitosti, má vášeň pro umění. Právě ta tedy stála za volbou její profesní dráhy. Manžel Alfréd má zase povolání založené o něco více na racionalitě, je úspěšný podnikatel.

Nejen ojedinělá křestní jména, zajímavý životní styl, ale také poměrně netradiční bydlení k jejich osobnostem prostě patří.

Třípokojový loft o rozloze více než 100 m2 přímo v hlavním městě je snem nejednoho z nás. Pro manželský pár – Miu a Alfréda – však nešlo o splnění jejich snu.

loftový interiér s okny od podlahy po strop, s dřevěnými pergolovými prvky, které oddělují jednotlivé denní zóny, světlou sedačkou a jídelním stolem s čalouněnými židlemi
Jídelna je součástí otevřené denní zóny. Velmi vkusně a prakticky vymezuje a zároveň vizuálně odděluje kuchyni od obývacího pokoje, protože stojí přesně mezi nimi. V epicentru denního prostoru. Zdroj: Kristýna Toroková

Možná budete překvapeni, ale dvojice spolu s jejich dětmi preferuje harmonický život bez stresu, v pomalejším tempu a v ústraní – ve vlastním domku obklopeném přírodou nedaleko Bratislavy. Nemovitost ve městě však v jisté etapě života pro ně představovala nutnost vzhledem k poměrně malé děti a pracovní povinnosti.

„Tuto nemovitost majitelé koupili ve stavu holobytu. Čerstvě dostavěný, ještě voněl novotou, dokonce bez vrchního podlaží,“ říká na úvod designérka a realitní makléřka Erika Mikulec Sivá z M Grey reality.

„Postupně ho tedy zařídili podle potřeb mladé rodiny tak, aby se během dní, které zde do roka stráví, ve svém městském bytě cítili příjemně a komfortně,“ pokračuje Erika, která si původně myslela, že takový typ bytu bude preferovat buď dvojice bez dětí , nebo úspěšný jednotlivec.

otevřená ložnice v moderním loftovém bytě s proskleným zábradlím oddělující schodiště
Otevřená ložnice směrem do denního prostoru je velmi zajímavým prvkem, který se v městských bytech často nevidí. O to větší „vau“ efekt vytváří takové členění v interiéru. Zdroj: Kristýna Toroková

Ti by si z místnosti, kterou Mia a Alfréd využili jako otevřenou ložnici, udělali pracovnu nebo ateliér. „V době, kdy byt prostorově pořádali a plánovali, kde co bude, obě děti (syn i dcera) byly ještě maličké, plně odkázány na rodiče.

Vytvářet zde tedy prostor pro absolutní soukromí rodičů nebo dětí nebylo vůbec nutné. Ložnice je proto otevřená a dětská s ní přímo sousedí,“ popisuje designérka. Kromě hlavních dveří a dveří na toaletě a koupelně jde vlastně o jediný pokoj v bytě, který má dveře.


Dům snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností a velkorysou nikou s výhledem na TatryDom snů? S kuchyní plnou moderních vymožeností a velkorysou nikou s výhledem na Tatry
Ve zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)V zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)
„Ty, jelikož celý denní prostor v přízemí je otevřený a plynule přechází až do patra, potřebovali zavřít hlavně v době poledního spánku a vytvořit tam ideální podmínky pro nejmladšího člena rodiny,“ vysvětluje designérka. V bytě byly zvoleny neutrální přírodní tóny, hodně bílé jako oblíbené barvy majitelky a zajímavé prvky.

dětský pokoj pro chlapce a dívku, s prosklenou částí stěny a s jednoduchým zařízením v podobě modré a růžové postele, které rostou spolu s dětmi, modré komody a růžového pracovního stolku
Dětský pokojíček je královstvím dvou šikovných ratolestí. Barevná kombinace rostoucího nábytku vyřešila dilema s preferovanými barvami. Zdroj: Kristýna Toroková

„Velký obraz v jídelně, dlouhý lustr nad jídelním stolem, dřevěné trámy procházející celým přízemím, ale i zrcadlo na stěně v obýváku patří mezi detaily významně dotvářející interiér celé nemovitosti. Zároveň jde o prvky, na které si doma opravdu netroufne každý,“ prozrazuje Erika.

Čas však pokročil, děti povyrostly a potřeby členů rodiny se mírně pozměnily. Hlavně touha syna a dcerky po vlastním dětském pokoji v jejich městském útočišti, kde pobývají hlavně během pracovního týdne a v době školních povinností, zřejmě mladou rodinu opět nasměruje do nového hnízdečka.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...