8 důvodů, proč říci ano nové kuchyni

Date:

Share post:

Šedá je šik, trendová a zároveň nadčasová. Do kuchyně je přímo stvořená.

1 Co říkají trendy?
Jednoznačně se shodují v tom, že šedá v našich příbytcích skutečně zdomácněla, a to nejen na pohovkách či křeslech v obývacím pokoji. Šedé kuchyňské linky – ať už v jednobarevném provedení, nebo v kombinaci s jinou barvou – se staly oblíbenými iv českých domácnostech.

Nakonec, co myslíte, proč je většina interiérů vzorových bytů v novostavbách navržena právě s převahou šedé?

Není šedá jako šedá
Jako všechny barvy, i ona má své odstíny – od těch jasnějších až po nejtmavší. Zatímco světle šedé kuchyně jsou sofistikované, elegantní, tmavě šedé vytvářejí dramatický dojem v prostoru zejména se správně navrženým osvětlením.

2 Ladí jí to se dřevem
V kombinaci se dřevem nebo s dřevěným dekorem šedá nabízí dokonalou rovnováhu tepla a neutrality. Toto spojení zaručeně bude fungovat v kuchyni každé velikosti, a to bez ohledu na to, v jakém poměru a v jakých odstínech budou oba povrchy zastoupeny.

Dřevěné mohou být například pouze horní skříňky nebo jen pracovní deska či kuchyňský ostrůvek. Variací je nespočet, s žádnou nestoupíte vedle.

3 Je univerzální
Tato barva má jeden silný trumf – dokáže vytvořit elegantní prostředí jak v moderním, tak v tradičním interiéru. A protože žijeme v době otevřených prostor, spojených „obýváku kuchyní“, není vůbec překvapením, že designéři sahají právě po neutrální šedé.

Vždyť zdobíte jakoby dvě místnosti najednou. A jak je navzájem nejlépe vyladit, ne-li zrovna šedou? Hodí se k ní všechny barvy i všechny materiály.

4 S bílou vynikne
Přemíra šedé může v prostoru působit velmi technicky, zejména pokud se použijí její chladnější, kovovější odstíny. Tento neosobní dojem můžete velmi snadno eliminovat. Zkuste šedou zkombinovat s bílou – ta ji dozajista rozjasní.

Přineste do své kuchyně styl! Zde je 14 příkladů, jak by to mohlo vypadat iu vásPřineste do své kuchyně styl! Zde je 14 příkladů, jak by to mohlo vypadat iu vás
5 Z barev nemusíte mít obavy
Ať použijete jakoukoli barvu jako doplňkovou k šedé kuchyňské lince, určitě nepochybíte. Každý odstín se však chová jinak. Zatímco sama o sobě je šedá klidná, s přidruženou barvou prostor nabude jiný náboj – se žlutou se rozveselí; s červenou vznikne kontrast; černou nechá vyniknout.

Interiér kuchyně se zeleným obkladem, černou regálovou policí a spodními šedými skříňkami

Neobvyklá není ani béžová, modrá či zelená. V každém případě si barevný koncept promyslete a když bude potřeba, klidně se obraťte na kuchyňské studio, kde vám vaše představy přetaví do vizualizací. A kdoví? Možná spolu najdete ještě lepší řešení, než jaké jste si představovali.

6 Ulahodí v každé formě
Nechcete se vzdát bílé kuchyňské linky a zároveň vás oslovila také šedá barva? Její deficit můžete snadno doladit vhodnými doplňky – spotřebiči, židlemi či stolem – ty budou na očích stálé.

Stejně účinná však bude také šedá stěna. V obou případech jde o nezávazné řešení – pokud se vám po čase zunuje a zažádá se vám například žlutá, béžová či lososová, nic vám nebrání vyměnit doplňky či přemalovat zeď.

7 Se vzory si rozumí
Jelikož šedá je svou povahou neutrální, nemá „rváčské“ ambice a nenárokuje si na prvenství v interiéru, je ideální parťačkou pro výraznější designové prvky.

Takovým může být například i kuchyňská zástěna – ať už zvolíte moderní grafický prvek, nebo dáte přednost barevnému obkladu s nápadným reliéfem či vzorem, kuchyně tak získá další rozměr. Tak směle do toho!

8 Potrpíte si na luxus?
Potom by ve vaší kuchyni neměly chybět zlaté a stříbrné prvky. Mosaz, měď či nerez jsou rovněž vítány.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...