Vídeňský výplet zažívá comeback. Nechte se nadchnout jeho všestranností

Date:

Share post:

Úchvatný a na první pohled okamžitě rozpoznatelný… Stylový, hřejivý, elegantní… Vídeňský výplet – dobře známý jako charakteristický materiál na židlích a křeslech. Uvažujete, odkud ho znáte? Přece z francouzských kaváren.

Zapasuje i do moderního
Máte-li předsudky proti vizuálně nápadnému vídeňskému výpletu, a to ve smyslu, že je příliš tradiční na to, aby zapasoval do moderně zařízeného interiéru, opak je pravdou.

Nábytek doplněný vídeňským výpletem současně zařízený prostor krásně doplní a ozvláštní jej. Je totiž jako chameleon, přizpůsobí se prostředí, ve kterém se nachází.

Moderní interiér s šedou sedačkou, kobercem s dlouhým vlasem a skříňkou s vídeňským výpletem na dvířkách
Zdroj: Westwing

Dopřejte si jich více
Vídeňský výplet se momentálně těší velké oblibě. A není se čemu divit. Rozhodně s sebou totiž do místnosti přinese styl a dodá jí jakousi šarmantní atmosféru. Nebraňte se tedy kombinovat více takových prvků v rámci jedné místnosti.

Například čelní výplet na komodě, šatní skříni či na nočním stolku s detailem na noční lampě nebo na hlavním stropním svítidle. Ty vám udělají radost hned dvakrát.

Po rozsvícení totiž roztančí stěny kouzelnými vzory. Inu a pokud to rozloha místnosti dovolí, oživte její design paravánem s krásným výpletem. Ten ve mně jemně evokuje koloniální dojem.

Interiér v přírodním stylu s jednoduchou dřevěnou postelí a paravánem a svítidlem s vídeňským výpletem
Zdroj: Westwing

Souhra se dřevem…
Přírodní materiály k sobě bezpochyby pasují. Důkazem toho je i triumfální spojení vídeňského výpletu, který nejen esteticky, ale také funkčně doplňuje dřevěnou kostru.

V tomto případě to krásně vidět na dřevěném křesle, které je skvostem neutrálně laděné místnosti zařízené a dekorované v béžových odstínech. Vyplatí se inspirovat!

Interiér s bílým gaučem, obrazy a židlí s výpletem na opěradle a sedáku
Zdroj: Desenio

Svědčí mu to iv koupelně
Přestože by byla koupelna pouze bílá, a to bez nápadných designérských „vychytávek“, bez použití přidaných barev, vzorů a ozdobných prvků, pokud vsadíte na vídeňský výplet, rázem v ní rozproudíte styl. Čistý, přirozený, naturální…

Právě univerzální zázemí koupelny vytváří dokonalý prostor k tomu, aby zrcadlo, police nebo nábytek ozdobený vídeňským výpletem hrály první housle a staly se pány prostoru. A co je úžasné, už nikdy v koupelně nebudete pociťovat vizuální chlad.

S květinami nadělá parádu!
Už sám o sobě vídeňský výplet zjemňuje prostor, do kterého zavítá. Ve spojení se zelenými listy květin mu to sluší ještě jednou tolik. Společně vypadají svěže, zdravě, optimisticky. Radost se podívat.

Chameleon mezi materiály: Ratanu to bude v interiéru svědčit kdekoli a v jakékoli podoběChameleon mezi materiály: Ratanu to bude v interiéru svědčit kdekoli a v jakékoli podobě
Křehkost i romantika
I jednoduché aranžování může těžit z použití tohoto přírodního materiálu, aniž by přišlo o čistotu svého vzhledu. Kombinace světlého dřeva, jednoduchých linií a pastelových odstínů dodá každému interiéru harmonickou atmosféru.

Do dámských interiérů je tedy spojení vídeňského výpletu s jemně růžovou nebo „nude“ barvou jako stvořené. Něžné, ženské, působivé…

Stolek s výpletem a váza s květinami

Velká síla nenápadných doplňků
Pokud tomuto trendu nechcete podlehnout okamžitě a hned ve velkém stylu nově zařizovat domácnost, zkuste to lehce a rafinovaně.

Základ, který už doma máte, nyní správně zkombinujte s doplňky s nepřehlédnutelným výpletem, které budou nejen oživením, ale také najdou praktické uplatnění v každodenním využití.

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...