Proč čekat, když už je nejvyšší čas pro eko-vědomé chování?

Date:

Share post:

Víte, že všichni dokážeme přispět k ochraně klimatu? Někteří se možná neumí vzdát svého milovaného auta, ale i výměnou starého vytápění můžeme hodně ovlivnit. Neboť nejen automobilová doprava, ale také naše topné systémy a příprava teplé vody tvoří velký podíl všech emisí v domácnostech.

Zatímco zastaralé topné systémy nadměrně zatěžují životní prostředí, moderní technologie významně přispívají k ochraně klimatu. Například nejmodernější kondenzační kotle snižují emise uhlíku o více než 30 %, také spotřebu energie a také provozní náklady. Tak proč čekat, když už teď je nejvyšší čas pro eko-vědomé chování?

V domě u jezera
Své o tom ví německý cestovatel, reportér a influencer Marco Buch. „Létám mnohem víc než mnoho jiných lidí. Lidé si možná myslí, že ochranu klimatu moc neřeším. Nejsem fanouškem moderních aut, zato v těch starých opravdu cítím historii. Nemám nejlepší klimatickou stopu, ale snažím se šetřit emise v jiných oblastech,“ tvrdí Marco.

Už deset let žije ve starém domě u jezera a dbá na to, aby byl energeticky co nejefektivnější. Když se o to začal hlouběji zajímat, překvapilo ho, kolik emisí lze ušetřit. „Nikdy bych neřekl, kolik emisí dokážeme ušetřit jen jednoduchou výměnou topného systému. A navíc peněz,“ dodává.

Lidé podle něj mnohdy vnímají jen vstupní investici, ne však dlouhodobou úsporu. Všechny proto vyzývá, aby učinily změnu tam, kde to má smysl – tedy u sebe doma. Cílem je vyměnit staré vytápění za nové, šetrnější a ohleduplnější k přírodě. I s nejmodernějšími kondenzačními kotli můžeme významně přispět k ochraně klimatu.

Šetrné technologie
Podíváme-li se do sklepa Marcova domu, najdeme tam závěsný kondenzační kotel ecoTEC exclusive (v nabídce 20 a 25 kW, A). Tvoří ho 85% recyklovatelných materiálů a je ideální pro byty i pro starší rodinné domy.

Závěsný kondenzační kotel ecoTEC exclusive

Jeho nejmodernější kondenzační technologie se dokáže automaticky přizpůsobit různému složení plynu. Díky tomu je kotel připraven na možné budoucí výkyvy kvality plynu pro použití ekologických příměsí. Toto zařízení na první pohled upoutá plochým designem a v interiérech zajistí příjemné teplo i komfort s teplou vodou (spolu se zásobníkem teplé vody).

V domácnosti se může zkombinovat s obnovitelnými zdroji, jako tepelné čerpadlo, solární systém či centrálně řízené větrání s rekuperací. S internetovým modulem a regulátorem lze ovládat i na dálku přes aplikaci ve smartphonu nebo tabletu.

„Tak proč čekat, když teď je nejvyšší čas vytápět eko-vědomě? Opravdu mám pocit, že jsem udělal něco dobrého pro životní prostředí,“ říká Marco. Podobným řešením pro jedno i vícegenerační domy je i kondenzační kotel ecoTEC plus (10 – 35 kW, A).

- Reklama -PR články

Další články autora

3 tipy, jak v domácnosti šetřit energie

Úkol zní jasně – snížit energetickou spotřebu rodinných domů. Přesně tak se zavelelo v řadě českých domácností v...

Víte, čím nejlépe zastínit střešní okna?

Střešní okna jsou součástí mnoha rodinných domů. Někdo je miluje, někdo je naopak rád nemá. Ať už pro...

Několik tipů, jak vymalovat pokoje, aby vynikly

Rozhodnutí vymalovat pokoj nebo celý dům způsobí, že většinu lidí zamrazí úzkost. Barvy na stěnách zůstanou a když...

Živelný ohnivý achát ve vás rozdmýchá vášeň

Ohnivý achát je jednou z odrůd achátu, která vznikla už před mnoha miliony let sopečnými výbuchy. Je na...